Srpen 2012

Třináctčiny narozeniny

31. srpna 2012 v 0:04 | skitty2.deviantart.com |  Jednodílné povídky
Tenhle příběh byl sepsán minulý rok k Vánocům pro kamarádku. Je pouze zasvěcen pro fanoušky seriálu House MD a to převážně pro ty, kteří mají rádi Cameron a Třináctku, nejlépe obě dohromady. :) Kamarádka k tomu dále odemně dostala obrázek a přívěšek, který je zmiňován přímo v příběhu. Chci podotknout, že nejsem žádný rozený spisovatel a tohle je má první dopsaná povídka za můj život. Nejsem si tedy jistá, jestli bych o kritiku přímo stála.
EDIT: koukám, že je tam dost gramatických chyb a nějaké nepřesnosti (Kde doháje sebrala něco na psaní?).. jsem líná to opravovat, sry. :)


18.10.2007 - Drak jako mrak

21. srpna 2012 v 15:00 | skitty2.deviantart.com |  Kombinovaná technika (traditional)
Haha, jeden z mých historicky nejstarších dochovaných obrázků. Je to uhel a pastelka

??.??.2009(?) - Kůň

20. srpna 2012 v 17:34 | skitty2.deviantart.com |  Idroo
Fuu, vůbec netuším jak staré to může být. Tipuju tedy někdy rok 2009, ale opravdu nevím. :)
Jinak je to nějaký porouchaný kůň s divnou hřívou. Jedna slečna ho dokonce i vybarvila. Až se půjde nalogovat na stránky, kde má obrázek zveřejněný, tak sem přidám odkaz.. :)

Copic

19. srpna 2012 v 19:54 | skitty2.deviantart.com |  Vysvětlivky
Marker, Sketch, Ciao, Wide a mnoho dalšího co spadá pod systém Copic. Značka se sama nazývá jako "Kompletní program pro design a ilustraci". Pokud vynechám ostatní příslušenství a přejdu rovnou k samotným popisovačům, zjednodušeně by se daly popsat jako fixy schopné stínování. Milovníci se proti takovému označení bouří, ale myslím, že pro představu to stačí. Jsou na lihové bázi, rychleschnoucí a vodě odolné, rovněž sčítají obrovskou barevnou škálu, která je velmi sytá. Systém Copic nabízí obrovskou kvalitu a dlouhodobou životnost.
Jak jsem vyjmenovala na začátku: copicy mají čtyry odvětví, čímž nejdražší jsou Markery a Sketch (134,- Kč). Nepočítaje Wide (179,- Kč), které se cenově drží stále nejvýšše, ale nenachází takové slávy, jako jeho ostatní bratři. Využívá začlěnění spíše k umělcům, který už mají ukončenou svou sadu a dokupují ostatní produkty Copic. Jak tedy z toho vyplývá, nejlevnější odvětví je zcela určitě Ciao, přičemž cena za jednu "fixku" se drží okolo ceny 86,- Kč (např. prodejce Zlatáloď). Na oficiálních STRÁNKÁCH jsou Ciao popisovány jako "levnější řada markerů, kterou si oblíbili především kreslíři komixů a mangy". Rozdíl mezi těmito základními třemi typy popisovačů vysvětluji v článku, který naleznete ZDE.
Po spotřebování barvy se může dokoupit Various Ink, který nabízí náhradní inkoust, jenž se může i mezi sebou míchat (pro tento účel můžete koupit prázdné lahvičky a popisovače). Lze jej použít i samostatně (pro perokresbu, malbu, kaligrafii). Jednou lahvičkou, v ceně 198,- Kč, doplníte Marker/Sketch 8x, Ciao 12x, Wide 5x.

Zdroj:

24.03.2011 - Pseudo-králíček

3. srpna 2012 v 10:22 | skitty2.deviantart.com |  Ruční výrobky
To jsem si hrála na švadlenu.. má to jeden určitej motiv z jednoho filmu. Ví někdo jakej? :) Jinak to bylo pro kamarádku, tušímže k narozeninám.

Hra, která vás nutí zkoušet a přemýšlet. Víceméně.

2. srpna 2012 v 20:48 | skitty2.deviantart.com |  Ode mě k čtenářům
Dneska při hraní Sims 3 mě zaujala jedna věc; byly to otáčejicí brány, které jste museli otočit do jednoho směru, aby jste jimi následně mohli projít. A protože mě to zaujalo natolik, kombinace jsem si pečlivě naskicovala a v Malování poté nakreslila o něco lépe vypadajicí modely. Napsala jsem k tomu i stručně pravidla a vysvětlení. Trošku jsem to od Sims změnila a je to tedy opět spíše pro mou archivaci, ale jestli někdo chce vyzkoušet, tak mu samozřejmě nebráním. :)
Na začátku máte 6 obdelníčků v červené barvě. Vaším úkolem je všechny otočit směrem k nám a mít tedy pouze modré. K splnění máte 7 kartiček. Na kartičkách máte zakreslené modré obdelníky - to jsou ty, které otočíte. Pokud se vám budou překrývat (pouze modré! Na červené překrývání nemá vliv. ), ruší se již otočené obdelníky. I kdyby mezi nima byl jeden červený. (např.: při použití karty A se vám otočí první, třetí a pátý obdelník, při použití karty E, která vám překrývá již otočené obdelníky, se otáčejí nazpátek a vám zbyde pouze pátý obdelník.) Každou kartičku můžete použít pouze jednou. Všechny vyčerpat nemusíte. Pokud například použijete pouze 5 kartiček a vyjde vám kladný výsledek, je to v pořádku.
Jestli jste se rozhodli to tedy zkusit, tak doporučuju vzít časoměřič a odstartovat si to. Je to jednoduché, tak se to spíš počítá na čas. Při kontrole mi prosím zapište popořadě písmena karet do komentárů. Já vám nazpátek odepíšu jestli to máte dobře. Případně kdyby nebylo něco jasné, klidně se ptejte.


??.07.2012 - Sakra divnej portrét

1. srpna 2012 v 23:20 | skitty2.deviantart.com |  Tužka
A jsem zase tady.. na chvíli. Dva dny po skončení školy jsem okamžitě odjela na dovolenou a vrátila se až teď před třemi dny. A sakra, vůbec, užila jsem si to. :) Za pár dnů zase odcestovávám pryč. Každopádně, protože jsem za ten měsíc nenakreslila vůbec nic, donutila jsem přítele, aby mi zapózoval. Furt se vrtěl, takže se mi ty osy strašně přetáčely a vydržela jsem ho kreslit jenom 6 minut. Ale aby se neřeklo, že na to tak dlabu, tak dávám svůj výtvor (alespoň) na archivaci. Než to někam odhodím, zmačkám, spálím a znovu vyhodím. Jsem naprosto normální. A ne, není si podobný, tak jsem se ani neptala, jestli mi dává povolení ho zveřejnit... ale určitě dává.