Copic

19. srpna 2012 v 19:54 | skitty2.deviantart.com |  Vysvětlivky
Marker, Sketch, Ciao, Wide a mnoho dalšího co spadá pod systém Copic. Značka se sama nazývá jako "Kompletní program pro design a ilustraci". Pokud vynechám ostatní příslušenství a přejdu rovnou k samotným popisovačům, zjednodušeně by se daly popsat jako fixy schopné stínování. Milovníci se proti takovému označení bouří, ale myslím, že pro představu to stačí. Jsou na lihové bázi, rychleschnoucí a vodě odolné, rovněž sčítají obrovskou barevnou škálu, která je velmi sytá. Systém Copic nabízí obrovskou kvalitu a dlouhodobou životnost.
Jak jsem vyjmenovala na začátku: copicy mají čtyry odvětví, čímž nejdražší jsou Markery a Sketch (134,- Kč). Nepočítaje Wide (179,- Kč), které se cenově drží stále nejvýšše, ale nenachází takové slávy, jako jeho ostatní bratři. Využívá začlěnění spíše k umělcům, který už mají ukončenou svou sadu a dokupují ostatní produkty Copic. Jak tedy z toho vyplývá, nejlevnější odvětví je zcela určitě Ciao, přičemž cena za jednu "fixku" se drží okolo ceny 86,- Kč (např. prodejce Zlatáloď). Na oficiálních STRÁNKÁCH jsou Ciao popisovány jako "levnější řada markerů, kterou si oblíbili především kreslíři komixů a mangy". Rozdíl mezi těmito základními třemi typy popisovačů vysvětluji v článku, který naleznete ZDE.
Po spotřebování barvy se může dokoupit Various Ink, který nabízí náhradní inkoust, jenž se může i mezi sebou míchat (pro tento účel můžete koupit prázdné lahvičky a popisovače). Lze jej použít i samostatně (pro perokresbu, malbu, kaligrafii). Jednou lahvičkou, v ceně 198,- Kč, doplníte Marker/Sketch 8x, Ciao 12x, Wide 5x.

Zdroj:
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama