26.10.2012 - Nemám život, když jsem pařan her...?

26. října 2012 v 19:46 | skitty2.deviantart.com |  Z deníčku
Huh, no.. wow.
Byla jsem doběhnuta, abych si napsala něco málo do svého blogového deníčku. Příčina? Poslední dobou (ať v blogové sféře, nebo na sociálních sítí) furt nacházím nějaké debaty o hráčích her. Jsou odsuzování, že nežijou žádný reálný život a jsou to tlustý prasata, který umějí jen řvát anglické nadávky se sluchátky na uších a s mikrofonem u úst. Při téhle příležitosti nejlépe u WoWka (World of Warcraft). Protože jak se zdá, tak společně s Lineagem a možná s Metinem to jsou jediný MMORPG co běžný uživatel internetu zná. A proč vlastně ne? Když se někdo nezajímá, tak se nezajímá...

Jde ale o to, že WoW nemá moc dobrou vizitku. Nepočítaje jeho hráče, samozřejmě. Podle některých tedy funguje takovéhle pravidlo: WoW = sračka ===> MMORPG = sračka

Ztráta času, ubírání mozkových buňek, tloustnutí, žádný sociální život. To jsou nejčastější věci, které se o pařanech všeobecně tradují.

Hry hraju osm let (+ některé přiblblé už o mnoho dřívějš, ale tento časovej úsek počítám až od hraní Pokémonů) a nemám dojem, že bych byla tlustým hlupákem, co nemá žádné přátele. Co se jedná o ubírání času, tak tam jsem jedině schopna připustit, že na tom něco může být. Bohužel, svědčí o tom to, že poslední rok jsem neměla moc čest se seznámit s některými tituly.
A proč svojí "pařanskou karéru" počítám až od něčeho tak hloupého, stupidního a debilního jako jsou Pokémoni? Protože až po nich jsem se začala setkávat s pěknými hrami. Díky tomu, že jsem začala vyhledávat GBC a GBA Pokémony na emulátor, jsem se dostala do úplně jiných sfér, než bych doufala. A ano, pro ty pozorné - Skitty je Pokémon. ;)
Od dob "pokémonů našeho letopočtu" mám pod svým jménem cca 60 her. A to už je myslím slušné, ne?

Rozhorčuje mě přesvědčení lidí, že pařani jsou buď zaostalé děti, nebo negramoti, kteří neuspěli v životě. Když nebudu tlachat pouze o sobě, můžu s čistým svědomím říct o svých přátel, se kterými jsem mnohé hry ze svého skromného seznamu hrála, že v životě uspěli - jak v partnerském, sociálním, finančním a "úspěchovým".
Také se setkávám s názory, že holky hry nehrajou. A pokud ano, tak možná nějaké Sims, Zoo Tycoon a něco na tento způsob. Pokud i vy okupujete některou ze sociálních sítí, určitě jste si také povšimli "meme obrázků", že dívka co hraje 'normální' hry je vzácné zboží. Nechci tím říct, že jmenovaný Sims, nebo Zoo Tycoon jsou špatné hry, vůbec ne.. ba naopak! I když se vyznačuji především jako RPG a MMORPG hráč, tyhle dvě hry mají v mém srdíčku taky své místo. :) Zmiňuji to proto, že když dívka řekne, že hraje hry, tak se jí dostane právě těchto narážek, které jsou brány evidentně za urážku.
Kde se takovýhle názory berou? A proč? Proč nikomu nepřipadá divný, když někdo "ztrácí svůj čas a život" nad sledování filmů? Protože hry jsou přeci pro děcka...

Ach jo, to jsem se zas rozzlobila. Odpusťe můj večerní výlev a mějte pěkný den, případně se mi můžete vyjádřit o tomto tématu do komentářů. Prozatím - dobrou noc!
 


Komentáře

1 Arvari Arvari | E-mail | Web | 2. listopadu 2012 v 10:23 | Reagovat

Já si ve dvaadvaceti s klidem zahraju Sims, stejně jako to WoWko. XD Pravda, na většinu těch moderních stříleček mě prostě neužije. Nebaví mě to. Ale když někoho jo, tak prosím...

2 Skříteček2 Skříteček2 | Web | 2. listopadu 2012 v 15:57 | Reagovat

Ráda hraju hry a často se setkávám přesně s čím, co píšeš - lidé, kteří nehrají hry na počítači, pařany, zvláště pak dívky, odsuzují. Já taky neodsuzuju holky, co rády nakupují a nebere je hraní her. Mě zase nebere nakupování. Jenže, přesně jak píšeš, je to o tom, že oni o tom nic nevědí a ani vědět nechtějí.

3 Tara Tara | Web | 9. listopadu 2012 v 12:38 | Reagovat

mám stejný názor :) i když pokud hry někdo bere opravdu hooodně vážně, tak je to trochu špatný.
Ale jinak si pamatuju, že jsme jako malá hrála hry jako mário, střílení kachen x) a teď si zrahraju  Sims, Wowko, nějaký need for speed a podobně :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama