24.10.2012 - Dejme tomu, že ilustrace

3. listopadu 2012 v 8:40 | skitty2.deviantart.com |  Pastelky
Použita do mého příběhu do soutěže. TADY se můžete podívat jak jsem dopadla.
Nechci příliš odhalovat, tak vám sem jenom hodím úryvek z jedné pasáže, aby jste scénu trochu pochopili. Je to tedy část spíš s popisem. (tzn. = nudná a nezajímavá)


Vzduch nasmrádlí levnou voňavkou a pachem ze zkažených potravin zavládá v celé místnosti. Občas je cítit lehký závan z venku, který si ale také nestojí obstojně. V kraji u pootevřeného okna, pod kterém jezdí jedno auto za druhým, sedí pohublá žena, která drží v ruce cigaretu. Zakašle, ale od kouření jí to neodrazuje. Odklepává popel z cigarety. Znovu kašle, tentokrát se ale dusí. Instinktivně šahá po sklenici, ve které šplouchá rudá voda a lije si jí do chřtánu. Zdá se, že se uklidnila. Znovu si tedy může potáhnout toho lahodného kouře, který jí obklopuje. Jediný přítel.
Zvedá pohled od stolu a dívá se do zdi. Je jí trochu vidět do tváře a dají se rozpoznat nějaké hlavní rysy. Její oči jsou podlité krví, zarudlé, nemocné a zoufalé, ale především nepřítomné. Vypadá to, že už dlouho pořádně nespala. Zdá se, že poklidně sedí, nerozmýšlí, ale přesto z ní jde trochu strach. Její zrak upozorňuje, že něco není v pořádku. V jediném zlomku sekundy silou odšoupává stůl a její výraz se přetáčí spíše do agrese. Zorničky se zúží, dech se zrychlí. Stojí a sleduje prostor před sebou. Jakoby tam něco bylo. Nadechuje se a vší silou řve: "Drž hubu!" Sklenička se ihned s červeným vínem tříští o dříve bílou zeď. Vytváří na ní rudý flek, který pomalu stéká.
Chvíli jen tak rozčíleně stojí, dokud pro ní opět nezavládá klid. Sedá si zpátky na rozviklanou dřevěnou židli a oddechne si. Spokojeně vytáhne z kapsy krabičku, vyndá si z ní cigaretu a zbytek pokládá na stůl. Zapalovačem škrtne u svých úst a popotáhne si. Kouř je svědkem naprosté nečinnosti, až otupělosti.
Může jí být tak okolo čtyřiceti let, ale díky počtu vrásek a strhaného výrazu se dostává na mnohem vyšší číslo. Má černé rozcuchané vlasy, které napovídají, že se o hygienu příliš nestará. Za dlouhými nehty má špínu a její oděv by potřeboval několik záplat a vyprání, než by se dal běžně nosit mezi lidmi. Má jen špinavé šedé triko a rozervané džíny. Celkově její vzhled nenapovídá o nějaké vyrovnané osobě, ale nelze o ní na první pohled říct, že by působila jako bezdomovec.

Prostředí, ve kterém se ocitá, přesně kopíruje její vzhled, doufaje snad ne i její povahu. Nejspíš se jedná o kuchyň. Poličky jsou pod vrstvou prachu, hrnce a talíře zas prohnilé zbytky jídel. Jen půlka stolu není v tak dezolátním stavu. Znamená to, že u něj evidentně tráví hodně času. V koutě místnosti stojí věšák a na něm hozený hnědý kabát. Nezůstává tam však příliš dlouho, protože bledá ruka jej sbírá a halí se do něj. Nemůže být její, vešla by se do něj tak třikrát.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama