Prosinec 2013

Začátek po druhé...

17. prosince 2013 v 15:48 | Skitty2
Nevím jestli mě znáte, byla jsem tichou rybou, která plavala v kruzích Autorského klubu vedle blogů s uměleckým zaměřením, jen já se netěšila takové slávy, jako mé kolegyně a kolegové. Jako malou rekapitulaci bych si dovolila zopakovat, že Skladiště bylo založeno 10.3.2010 a do AK přijato 20.8.2012. Blog jsem zrušila 8.8.2013 prostřednictvím jednání se Standou, protože jsem nechtěla smazat celý můj obsah a tušila jsem, že se chci někdy opět vrátit. Design se tedy vypnul a články daly do rozepsaných a blog se tedy jevil jen jako bílá stránka bez ničeho. Udělala jsem to tou nejhorší cestou - lidem, pro které jsem svůj blog psala, jsem neřekla ani slovo, nikam nedala upozornění a rovnou si šla vykňučet zrušení po Standovi. Omlouvám se. Pravda je taková, že jsem byla zahnána do kouta a chtěla jsem zmizet, naprosto. Vlastně jsem si v tu dobu zrušila i Facebook a přetrhla jakýkoliv kontakt s internetem. Ale to je blbost. Teď už to vím. Na rozdíl od blogu jsem vše znovu po krátké době obnovila. Nemyslela bych si totiž, že by mě někdo hledal a pravda byla úplně jinde. Po zrušení blogu jste mě hledali, někdo jste mě našel na Asku, někdo na emailu, někdo na Deviantartu, dokonce i na Facebooku. Chci říct, že vám za to moc děkuju. Opravdu bych netušila, že by někdo po mě štěkl a opak byl pravdou. Právě Vy stojíte za tím, že blog opět existuje. Do té doby bych si vlastně vůbec nemyslela, že mám nějaké pravidelné čtenáře; na bloglovin jsem se těšila z pár followerů, na FB stránce Skladiště to bylo to samé. (Koukala jsem, že spoustu z vás zrušilo odběr, tak pokud čtete tenhle článek, budu ráda, když opět odběr obnovíte a případně se můžete přidat znovu i na FB - ODKAZ na FB; ODKAZ na Bloglovin.) I když jak to tak vypadá, nejspíš budu muset začínat skoro zase od začátku.
Na blog.cz jsem ale byla nadále aktivní, psala jsem k některým z Vás na blog komentáře, kde jsem se přihlašovala pod svým loginem a z povzdáli sledovala dění. Byla jsem tedy svědkem toho, jak se teď hodně řešili technické problémy a jak mnozí z vás odtud se přesunuli jinam (ne, že by se to nestávalo i předtím). Je důležité upozorňovat na chyby, ale přijde mi ohavné, jak někteří z vás dokázali slepě na to nadávat. Prosím, uvědomte si, že jste na neplacené doméně a měli byste být za to rádi. Samozřejmě, že by bylo lepší, kdyby vše fungovalo tak jak má a ani já nejsem z toho nijak nadšená, ale prosím, nechte si těch agresivních řečí, není to vhodné.
Protože je to už dlouhá doba co jsem sem naposled přispívala, dovolila bych si tedy ještě kváknout něco o sobě; co se změnilo a tak.
Víte, jsem šťastná. Opravdu šťastná. Za ty čtyry měsíce se toho změnilo opravdu hodně. Se školou je to super (momentálně jsem dodělala klauzury), jistě nemám dobré známky, ale baví mě, opravdu hodně mě baví a dává mi daleko více volného prostoru než minulý rok. V září jsem si taky koupila polymerovou hmotu Super Sculpey a je naprosto skvělá! Udělala jsem s ní hned dvě figurky:
Když opominu tohle, hodně jsem výtvarničila a stále mám nějaké práce z prváku, které čekají na upload na blog. Snad se na to brzo vrhnu, i když se přiznám, že se mi vůbec nechtěj sundávat ty balíky papírů ze skříně a prohrabovat se tím. A jak se znám, upload nejspíš udělám až někdy za rok. :)
Taky jsem dopsala příběh Děvka a čeká už jenom na nahrávání. Jedná se už o úplné dokončení příběhu. A zaspoileruju vám s tím, že to končí dobře. : )
Dále jsem se taky vrhla do komixu, takže to by tady taky mohlo brzo přibít. Příběh je stupidní, protože nějaké komplikované příběhové děje nikdy nebyly mojí parketou a asi nikdy ani nebudou. Což mě přivádí k otázce… nemáte někdo nějaký milý fantasy příběh, který byste ode mě chtěli překreslit do komixové formy? :) Plně se nabízím!

Když popojdu dál - udělala jsem si dva cosplay (teď mám rozdělanýho Altaïra z Assassin's Creed), takže když seženu nějakého šikovného fotografa, možná sem hodím i to. (Nějaká přehnaná anonymita mi stejně už nehrozí, však si stačí jen zadat mojí přezdívku do Googlu a hned na vás skočí moje fotka. I když venku byste mě nejspíš nepoznali.)
Také jsem se začala znovu trochu věnovat šití plyšáků, na ukázku podávám třeba toto:
(v šuplíku mám ale ještě jednoho, kterého sem brzo uveřejním.)
Začala jsem se taky trochu mazlit i s digitálním uměním, protože chci do něj proniknout a zjistit plně jeho možnosti.

A v konečné řadě budu dělat i nový design na blog, což už mám hrozně dlouho v plánu, ale byla jsem moc líná. Pro ten nový začátek by to mohlo být fajn. Navíc jak vidíte, design blogu se nezachoval, takže nemám v podstatě stejně na výběr.
Děkuji Vám, opravdu za vše. Brzy na viděnou u nových článků. :)

(Všechny zde zobrazené práce budou později rozřazení do svých rubrik)