Duben 2014

21.02.2010 - Žabka

24. dubna 2014 v 19:44 | Skitty2 |  Tužka
Další ze řad starých kreseb. Dávám ho sem z důvodu, aby jste viděli jak jsem neměla jediný ponětí o perspektivě. :) a já si v té době furt říkala, co tam je tak špatně. Popravdě si myslím, že kdyby se opravilo těch pár chyb, tak by to mohla být pěkná malba - třeba vodovkami, nebo vodovějšími tempery. Furt se nějak chystám na to, že to překreslím. Žabka vám může být povědomá, protože je kreslena dle stejné figurky jako TENTO obrázek.

17.01.2014 - Přívěšek panda

23. dubna 2014 v 14:21 | Skitty2 |  Fotky
Kdysi jsem dostala od kamaráda krásný přívěšek Swarovski a nosila jsem ho v podstatě furt (to je ten s tou pandou). Vzadu je ještě jeden přívěšek, jenž jsem dostala od kamarádky z pouti. Swarovski se mi zanedlouho roztrhl (po pár měsících) a náramek z poutě mi drží furt už asi druhým rokem.. no není to paradox? :)

12.07.2010 - Zimní krajina

21. dubna 2014 v 23:00 | Skitty2 |  Kombinovaná technika (traditional)
Hodně se divím, že tohle mi tu chybělo. Přitom se mi to doteď opravdu líbí... :)
Jedná se o mého fešného crystal vulpixe z GPXplus. Nechci úplně rozebírat co jak a proč, takže na TOMTO odkazu se nachází zmiňovanýho fešák. Liška je dělaná podle nějaké fotky, ale odkaz už není funkční. Pro "pravé" světelné efekty jsem využila lampičky, která mi ještě dodatečně vytónovala obrázek. V této době se mi zdá to tělo už trochu pochroumané a xichtík ošklivý, ale přesto si stojím za tím, že ten obrázek něco v sobě má... pro mě je to atmosféra. :)

Nesnáším Naruto.

15. dubna 2014 v 20:06 | Skitty2 |  Z deníčku
Okolo anime, japonska a mangy se pohybuji v podstatě od dětství, tudíž mám poměrně přehled o jeho "rozšoupnutí" do česka a velký nával do otaku skupiny. Já se za otaku začala považovat v sedmi letech (jedenáct let zpátky) a to tehdy byla poměrně malá skupinka lidí a neměla bych představu, že by někdo znal výrazy jako anime nebo manga. Teď by jste těžce pohledali člověka co by ty výrazy naopak neznal - včetně rodičů, dokonce i prarodičů. Je to dobře, ale s sebou to přineslo i jednu věc, která byla i jakousi zkázou - anime Naruto. Je tu někdo kdo ho nezná? Těžce pochybuji, jedná se totiž asi o nejrozšířenější anime, minimálně v České republice. Než přišla vlna Naruta, považovala jsem za hrdého otaku a snažila jsem se všem nějaké anime na míru doporučit a obvykle jsem sklízela úspěchy. Teď bych si to k "neotaku" člověku prostě nedovolila.

"Anime? To je ta blbost, kde jsou nějaký nindžové a bojujou s sebou? To víš že jo."
"To asi myslíš Naruta ne?"
"A není to jedno?"

Jestli je Naruto blbost - těžko říct, jako každý anime si najde své zastánce i odpůrce. Mně se osobně nelíbí, ale to nic neznamená. Ale všichni lidé, kteří se nějaký ten rok kolem anime pohybují, se rozhodně shodnou na jednom a to, že Naruto zapříčinilo, že se na otaku teď kouká jako na dětské zaostalce.
Před lety, když začali spolužáci na zakládce mluvit o anime, tak jsem měla obrovskou radost.

"Vy to vážně znáte?!"

Když jsem začala vyzvídat na jaké anime se koukají, dostalo se mi jediné odpovědi: Naruto. Když se někdo více zamyslel, tak dokázal k tomu třeba připojit i Pokémony a Digimony; ty jenž se zajímali víc by mi nejspíše ještě odpověděli i Včelku Máju a starší generace by mi k tomu asi přidala Yu Yu Hakusho. Ale to jsou dohady a u těch bych nerada zůstávala.
Já ale byla z nějakého důvodu spokojená a snažila jsem s nimi vést aspoň debaty na Naruta (jelikož jsem samozřejmě nějakých pár desítek dílů v televizi/na internetu viděla). To se ale nějak zlomilo ve chvíli, kdy jsem začala pozorovat jak vášniví narutardi běhali, křičeli japonské věty, nemluvili o ničem jiném a všem to na potkání vnucovali.
Tak jako já nesnáším pony fandom (přesto v něm mám spoustu přátel, kteří se chovají nadmíru slušně a "normálně"), tak ostatní nesnášeli Naruto ze stejného důvodu. Naruto ale obecně stahovalo anime dolů. Taky že to stará komunita otaku neunesla a odmítali se nazývat stejným názvem jako narutardi. Včetně mě.
Když jsem spolužačkám na střední škole prohodila, že Včelka Mája je anime, tak jim spadla čelist až na zem.
"To ta skvělá pohádka, kterou jsem sledovala jako malá se řadí do stejné skupiny jako ta kravina?"
Nejvtipnější je, že tenhle fakt neznají ani tzv. "otaku", což jsou samozřejmě jen přejmenovaní narutardi.

Je mi jasné, že zním povrchně a hnusně, ale tyhle lidi z nás udělali splodinu společnosti. Potřebuju si přeci vylít srdíčko. Stydím se někde říkat, že mám ráda anime, protože teď by se každej na mě koukal skrz prsty. Bylo by asi naivní tvrdit, že nebýt Naruta, tak by se nenašel nějakej blbec, co by to označoval za dětské seriály, bez toho, aby věděl, že anime umí být hororové, nechutné, krvavé, pornografické, nebo psychologické. To jsou ale povrchní lidi a povrchními lidmi zůstanou, ale teď by mě odsoudili i lidi, kteří k tomuhle nemaj vůbec sklony. A může se jim někdo divit? Když od svých spolužáků slyší rádoby japonské věty, pištění na chodbách a každodenní řešení toho co se v jakém anime stalo...?

Anime není jenom naruto! Anime je nespočet, je to obrovská škála seriálů a filmů!
... ale vím, že tohle jsou jen prázdné výkřiky do tmy.

Kdyby Naruto nevzniklo, nejspíš by štafetu převzalo nějaké jiné anime, možná Pokémoni, nebo něco úplně jiného. U Pokémonů (ač to nerada tvrdím) ale aspoň můžete říct, že je to seriál pro děti a že máte rádi dětinské věci a nikdo by Vám na to už pravděpodobně nic neřekl. Tenhle argument vám ale u bojového Naruta nejspíš neprojde.

Naruto samo o sobě určitě není tak špatné anime, ale ta komunita, která se kolem něho vytvořila je prostě zvláštní. Přesto bych chtěla zmíniž, te tenhle článek nebyl mířen na fanoušky tohoto anime - ale na děti, který nežijou pro nic jiného. Pokud jste vy -jako fanoušci tohoto anime- zavítali sem ke mně, neberte si článek vůči své osobě, opravdu nebyl mířen na Vás. Naruto samo o sobě ani nechci špinit, pouze vysvětluji svůj negativní názor k němu. Pokud si stejně myslíte, že jsem absolutně na omylu, můžete zanechat (se vší slušnosti) komentář do diskuze.
Tak jako já nesnáším většinu broníků, tak dokážu uznat, že možná ten seriál něco do sebe má, ale přes tu komunitu k němu prostě proniknou nechci. (V komentářích vysvětluji co proti broníkům mám)
Jak by šlo z tohoto kruhu vybočit? Tuhle otázku už dlouho chvíli řeším. Jak mám někomu vysvětlit, že anime opravdu není tak špatné, jak si ho představuje, bez toho, abych do toho člověka opět jen hustila a vnucovala mu to?

Na druhou stranu, je stále lepší, když někdo zbožňuje Naruta do neskutečné míry, než aby fetoval a chlastal, ne? :)

PS: Všem moc děkuju za velice příjemnou diskuzi na úrovni! Měla jsem strach, že schytám nějaké nadávky bez opodstatnění, ale i v případě nějakého nesouhlasu, vůči mému článku, jsou všechny vaše názory rozumné, vysvětlené a osobně podložené. Za to moc děkuju!
Rovnou doporučuji i do diskuze zavítat, najdete tam spoustu zajímavých názorů. Aktivně se sama zapojuji a snažím se odpovídat. :)

14.10.2013 - Týpek na lehátku

15. dubna 2014 v 13:22 | Skitty2 |  Ruční výrobky
V rámci mého předmětu ve škole - modelování - jsem dělala plastiku na téma "plavci", což jsem pojala tedy trochu po svým. Z 16 prací se vybraly 4, které se umístily do Galerie u Zlatého Kohouta. Pokud jste tedy navštívili tuto galerie v obchodí 1.-29.10.2013, mohli jste vidět jednu z mých prací, kterou vám prezentuji alespoň na fotce. :)

29.08.2013 - Někdy ke štěstí stačí tak málo

11. dubna 2014 v 23:08 | Skitty2 |  Fotky
... co myslíte? Souhlasíte?
Foceno mobil z jedné pražské áleje. Jediná fotka, která není nijak upravovaná, protože se mi zdá tak harmonická a pozitivní, že nemám absolutně sílu a ani chuť do toho jakkoliv zasahovat a ani jí ořezávat. Duhu mám moc ráda a tahle fotka se mi z nějakého důvodu vážně moc líbí. I když na tom asi bude mít zásluhu i to, že před třemi dny od pořízení fotky jsem se dala s mým nynějším přítelem dohromady. :)

26.02.2014 - Tak trochu jiná figurální kresba

6. dubna 2014 v 20:51 | Skitty2 |  Tužka
No dobře, vlastně to spíš byl supl, na pravé hodině figurální kresby bych si to zřejmě nedovolila. Kreslily jsem spolužačku, protože odpadla angličtina, tak si nás odchytil učitel na figurálku a dal papíry. Já ale z toho byla nějak znuděná a otrávená a nedařilo se mi, tak jsem si sedla na židli ke stojanu a čmárala... a čmárala... něco co mi je daleko blíž - anime a komixy. Náš učitel zná mangu a ví, že spoustu hollarkáčů jsou poměrně silní otaku, gameři a komixoví fanoušci, tak jsem nemusela nic vysvětlovat. Vše to pochopil, přikývl, zasmál se a já byla spokojená - dělala jsem něco co mě baví. Konečně. Poslední dobou jsem ve škole těžce znuděná, takže tohle byla taková pozitivní jiskra. :)
(Ten maličký xichtík nalevo dole dělala spolužačka.)

Recenze: Rexona Maximum Protection (Sensitive Dry)

2. dubna 2014 v 20:25 | Skitty2 |  Recenze: ostatní
Obrázek odtuď

Vím, že tohle by se na mém blogu nemělo vůbec objevit, ale nemohla jsem si pomoct, protože když jsem z něčeho nadšená, mám potřebu to vyřvávat do světa. Kdysi jsem si totiž přečetla velmi pozitivní recenzi, díky které jsem si tenhle aniperspirant koupila a tak chci tato "moudra" předávat dál. :D
Na začátek bych si tedy dovolila prohodit pár kratičkých informací: jedná se o tuhý antiperspirant (tedy krémové složení) s velmi výraznou vůní (na kterou jsem slyšela hodně negativních názorů ve smyslu, že je opravdu silná, ale minimálně u Sensitive Dry se mi tato vůně velmi líbí a i od okolí jsem dostala "pochvalu"), za cenu cca 150 Kč v DM. Je určen i pro nadměrné pocení (pro které se do této chvíle doporučoval třeba Driclor, nebo rovnou injekce do podpaží) a má se jednat o nejúčinnější ochranu proti pocení od Rexony do této doby. Měl by se aplikovat večer před spaním (a vydržet i sprchování), ale dle oficiálních textů Rexony lze tak učinit i ráno. A teď když jsem vypsala tento výčet, je čas se na to podívat trochu zblízka a říct si jak to vlastně přesně je. I když asi tušíte už podle prvních vět, že já osobně jsem opravdu spokojená. :)
Od dětství jsem měla velký problém s nadměrným pocením v podpaží (ale nemyslím si, že by se jednalo o nějaký zdravotní problém, ani obézní nejsem a hygienu dost strikně dodržuju - těžko říct jak je to možné... :) ) a byla z toho dost zoufalá. Na jaře jsem musela nosit výhradně tílka a v zimě vždy měla strach z toho jak moc si propotím mikinu a bundu a jak často se to furt bude muset prát. Je fakt, že v létě jsem si vždy libovala, protože jsem díky pocení přežívala léto snad nejlépe ze všech, navíc tílko a ruce jemně od sebe to zkrátka vyřešily. Ale v zimě to byl opruz. Zkusila jsem snad úplně všechny "zaručené" antiperspiranty, i pro sport, a nepomohly. A pak se dostala k té recenzi a rozhodla se zkusit tenhle maličký zázrak. A já se vážně nepotím! Když sportuji, zpotím se i s Rexonou, ale není cítit žádný pach, naopak stále příjemná vůně krému. Já však nanáším vždy výhradně ráno, takže možná bych ani při sportu "neuronila" jedinou kapku potu, kdybych jí použila večer.
V recenzích se nejvíce snad kritizuje cena, ale vůbec se nebere v potaz to, že právě zmiňovaný Driclor stojí okolo dvou stovek za 20ml, Rexona má 45ml. Navíc se Driclor dá koupit pouze v lékarně. Takže za mě cena supr, když to funguje, nemám problém si připlatit. :)
Další bod je vůně - ještě nikdy se mi nestalo, že by mi vůně antiperspirantu vydržela více jak dvě hodiny. Rexona pěkně voní v podstatě po celý den. A jak jsem již zmiňovala, vůně mi přijde opravdu pěkná, ne úplně sladká, ale jemně mýdlová. (nevím jak je to u jiných Maximum Protection, já mám Sensitive Dry). Také mě těší, že jí nemusím aplikovat večer, protože vůně je opravdu výrazná a krému chvilku trvá než se vstřebá. Nemám představu, že bych šla takhle spát. Jako velký problém ale vidím to, že pokud je takhle účinná, co v ní musí bejt za chemii? Jaké alergie může přinášet? Mě ležela asi měsíc doma, než jsem se odvážila jí zkusit. Jsem v pořádku, ale určitě bych doporučovala si udělat test na alergii, úplně tomu nevěřím.
Jako další problém bych uvedla to, že díky krémovému složení a bílé barvy může dělat fleky na tmavém oblečení, pokud se nestihne vstřebat do podpaží. Lidé si v recenzích také hodně stěžují na rychlou spotřebu, to zatím nemůžu úplně potvrdit. Určitě není také vhodná jen tak do kabelky - má hodně netěsnicí víčko. Tak i tak, určitě si tuto Rexonu koupím znovu. :)