Květen 2014

Nějaká divná věc

30. května 2014 v 22:13 | Skitty2 |  Akryl
Znáte ten pocit, když jste z nějaké své práce naprosto nešťastní a všichni okolo jsou z nějakého zvláštního důvodu z toho nadšení?
(Datum vzniku: 23.05.2014)

Poslední dobou si říkám, že asi nerozumím umění. Jsem rozmrzelá a nešťastná. Věci, které nenávidím se ostatním líbí a z věcí, z kterých jsem nadšená já, již nikdo jiný nadšený není. Jsem obrácený rádoby umělec? Asi mi uniká pár důležitých momentů.
Tohle je malba na plátně - akrylem, A2 - kterou já nemůžu vystát. Celou dobu jsem se s tím trápila a válčila a propadala depresím, že neumím malovat ani tak, abych se zavděčila sama sobě. A heleďte... profesor, jenž s chválou nijak neplýtvá, z toho byl docela nadšený a spolužačky, které taktéž dokáži rozdrtit mé maličké sebevědomí (obzvláště na věcech, ke kterým mám citový vztah a myslím, že jsou dobré) také řekly docela dost chvály. Nevím, nechápu to a nechávám to tu plavat v mém archivním Skladišti. Třeba se i tady najdou oči, které zabloudí a najdou něco co se jim na tomhle zálíbí.

Já ale teď jdu dělat na klauzury. Mám poslední víkend před sebou a pak v pondělí odevzdávám. Chtěla bych dostat buď za 1 - páč to zní dobře, nebo známku 3 a horší, protože bych to dostala zpátky. Dvojka je na ho*no.
Taky máte ze mě ten pocit, že jsem v nějaké depresi? Bolí mě hlava.

30.04.2014 - "Logo lázní"

25. května 2014 v 18:59 | Skitty2 |  Vektorová grafika
Jenž vůbec jako logo lázní nevypadá, lolz.


Je to práce z typografie, i když ne tak doslova. Měli jsme totiž supl a aby jsme jen znuděně neseděli, dostali jsem úkol zpracovat logo na lázně. Nikdo nás nehlídal, takže bylo v podstatě na nás, jestli budeme za ty dvě hodiny něco dělat, nebo ne. Já si prohlížela obrázky na internetu a hrozně mě zaujali ty masážní kameny - takže hlavní prvek byl veřešen. Voda je jasná, ta přeci taky musí být, když už se jedná o ty lázně... a listy mi přijdou jako symbol takové mladičkosti, lehkosti - tak bych se přeci po lázních cítit měla ne? Popravdě jsem se absolutně odpoutala od jakýkoliv stanovisek a nebrala to ani jako logo a už vůbec ne pro lázně. Chtěla jsem zpracovat tu myšlenku, pokud možno co v největší jednoduchosti a harmonizaci... a na mě to uklidňujicím dojmem působí, co na vás?

Jak jsem se začala učit švédsky

20. května 2014 v 15:06 | Skitty2 |  Z deníčku
Už to nějaká doba bude. :) I když do studia jsem se naplno ponořila až začátkem listopadu 2013, poté co jsem si koupila TUTO učebnici švédštiny, tak švédštinu jsem se předtím učila asi již necelý půl roku. S tou učebnicí jsem mimochodem velmi spokojená, i když je jasné, že úplně nestačí a člověk se musí jazyku věnovat i z jiných zdrojů.
Zbožňuju němčinu a líbí se mi angličtina a francoužština, tak asi není nic zvláštního, že mě skandinávské jazyky tolik vzaly. Navíc, ze všech stran to na mě doléhalo - kamarádka se učí několik let norsky, kamarád se přestěhoval do norska, další kamarád studoval půl roku ve finsku a moje matka je finskem naprosto očarovaná (i když samozřejmě je finsko trochu mimo - švédsky se tam mluví) a tak trochu na mě měl vliv i všemiznalý Pewdiepie.
Nemohlo se stát nic jiného než to, že zkrátka podlehnu. A podlehla jsem ráda.
Jazyky mě nikdy nepřestanou fascinovat a myslím, že čím víc jazyků člověk umí - tím lépe. Navíc, jazyk nám umožní i trochu proniknout do země samotné. Např., jestli někoho zajímají severní příjmení, tak TOHLE je opravdu velmi zajímavý článek. (v angličtině)
Neznám člověka, kterýmu by se skandinávie nelíbila, i já jsem ní dost okouzlena, ač přiznávám, že žít bych tam rozhodně nechtěla. Ráda si čtu články o jejich způsobu života a zvycích... ale k tomuhle bych se nejspíše nikdy nedostala, kdybych se nezačala učit švédšky.
Líbí se mi, že z psané norštiny a dánštiny rozumím mnoho slov a mám pocit, že se zas mohu posunout někam dál - číst si švédské články, číst si švédské komentáře například na deviantartu atd., i když samozřejmě stále hojně používám slovník. :)
Přijde mi zajímavé, že švédština je vlastně velmi populární v České Republice (však si jen vemte kolik blogerek na blog.cz se učí švédsky!) a myslím, že naprosto oprávněně. Jazyk je to krásný.
Na začátku mě občas přepadla otázka jestli není takové učení úplně zbytečné... však je to jazyk, který má rodilých mluvčí skoro stejně jako čeština! Ale určitě není. Žádné učení jazyka není zbytečné, když to člověka baví a chce se více dozvědět o určité zemi. Navíc, když umíte německy a anglicky (někteří říkají ještě právě i francouzsky, ale to jsem se nikdy neučila), tak švédština bude pro vás poměrně jednoduchá. V opačném případě vám dá nějakou slovní zásobu. :) Ale nelze se toho samozřejmě držet zuby nehty - například anglická slova gift a glass rozhodně nemají stejný význam. Ve švédštině je gift - ženatý; glass - zmrzlina.
Možná, že švédsky mluví jen nějakých 10,5 milionů lidí (zdroj), ale ten okruh je doopravdy větší. Já třeba skoro bez problému komunikuju s kamarádem z Norska. :)
Koneckonců, švédština mi i tak trošku pomáhá v angličtině, protože většina stránek zabývajicí se švédštinou jsou samozřejmě v angličtině (v němčině jsem je upřímně nehledala, tak nevím, máte někdo nějaký tip?). Ale to se zas dostávám k tomu, že učit se další jazyk bez nějaké pokročilejší znalosti angličtiny asi vážně nemá smysl...

Učíte se taky ještě někdo? :)

??.??.2009(?) - Maple Story potvory

15. května 2014 v 21:00 | Skitty2 |  Gelové pero
Přesné datum bohužel opět nevím (může se jednat i o rok 2008). Jde o relativně starý obrázek, na který jsem narazila při prohlížení starých fotek. Originál se tedy nejspíš vyhodil
Pochybuju, že někdo z vás bude vědět o co jde. Maple Story byla moje milovaná MMORPG, na kterou doteď s láskou vzpomínám. Tohle jsou monstra z ní (možná i nějací peti a mounti, to jsem nekontrolovala a upřímně si to ani nepamatuju). Měla jsem s tímhle obrázkem velké plány, ale ty mi nakonec asi nezůstaly a z nějakého důvodu se obrázek vyhodil.
Mrzí mě, že pro nedostatek místa musím neustále vyhazovat své obrázky. Nechcete si někdo něco vzít? :D

24.04.2014 - Viconia

10. května 2014 v 16:44 | Skitty2 |  Adobe Photoshop
Po dlouhé době jsem zase něco nakreslila.. je to Viconia ze hry Baldur's gate. (moje osobní srdcová záležitost.. i Viconie, i hra)
Chtěla bych se vrhnout ještě na Aerii. :) (rozpracovanou verzi a nějaké dodatečné informace můžete u mě nalézt v TOMTO článku)
Obrázek je opravdu hodně velký, tak ho strkám pod perex. (rozklikněte si "celý článek")

Jak jsem přišla o všechny své kresby

5. května 2014 v 19:24 | Skitty2 |  Z deníčku
Je to tedy už více jak půlrok stará událost, ale možná bych se o ní zminit mohla.
Pamatujete si ještě jak jsem se furt chvástala, že až dostanu své práce ze školy, tak je všechny sem nahraju a ukážu vám je?
Inu, to se ale nestalo a ani nestane. Protože je prostě nemám, jsou v koši (teď už asi zrecyklovaný) a už se k nim nikdy ve svém životě nedostanu. Roční práce byla skoro doslova spláchnutá do záchoda.
Abych ale nedělala zbytečné zmatky zkusím vás trochu uvést do obrazu - čekala jsem, že dostanu práce z předmětů výtvarná příprava, písmo, figurální kresba a plastická anatomie. Jedná se tedy o předměty, ve kterých jsem nějakým způsobem tvořila na papír.
Teď se prosím na ty předměty podívejte znovu. Práce jsem nedostala z těch dvou, které jsou vyznačené kurzívou. Písmo mě tolik nebolí, přecejen se jednalo jen o "krasopis", ale nedostat práce z figurální kresby? Kterou jsem měla 3 hodiny týdně a tedy každý týden nový dílo...? Jo, to už trochu bolí.
Když bylo pololetní vysvědčení a byly nám vraceny nějaké věci z výtvarné přípravy, byli jsme se optat i na naše práce z figurální kresby. Bylo nám však řečeno, že je dostaneme až na konci roku. Tak tedy dobře, asi není problém - mysleli jsme si v tu dobu.
Blížilo se k závěru prváku a spoustu hodin figurální kresby nám odpadlo, až to skončilo tak, že jsme nestihli zajít pro naše práce. Však si přece pro ně zajdem hned na začátku září, že? Ne. Tak hluboce jsme se snad ještě nikdy nemýlili.
Hned první týden v září jsme s úsměvy na rtech vyrazili za naším, již bývalým, učitelem. Žádali jsme o práce a on nám falešný úsměv opětoval. Dovedl nás asi k šesti portrétům a s nataženou rukou na ně pyšně ukázal se slovy, že zbytek vyhodil a vybral jen ty "který za něco stály". Myslím, že není nutné vysvětlovat naše momentální pocity. Chvilku jsme stáli na místě a pak se odhodlali do tý "hromádky" podívat. Ta největší šťastlivkyně si vytáhla tři své portréty (dokonce by dostala i čtvrtý, ale ten se již vyjímal za rámečkem na zdi, jenž můžou opěvovat letošní prváci.), další spolužačka si vzala dva; a já, společně ještě s jednou spolu-kreslířkou (rozumějtě: spolužačka), jsme si vzaly po jednom obrázku. Zbytek nedostal nic, takže v podstatě na tom ještě nejsem tak špatně.
Co si budem povídat - všem nám zůstaly jen oči pro pláč a po předešlém úsměvu nebylo ani pamatky. Šli jsme se hned "vyplakat" za naším momentálním učitelem figurální kresby a ten nás ujistit, že všechny práce na konci roku dostaneme zpátky. Tak aspoň něco.
A co z tohodle srdcervoucího příběhu vyplývá? Foťte si všechny své práce ze školy - okamžitě! Nikdy nevíte co se s nima stane. Fotky vám nikdo nevezme, když si je nahrajete a zálohujete... ale papír je moc křehký v tomto ohledu.
A pokud by někoho třeba zajímal jaký byl ten můj výtěžný portrét, tak to byl přímo TENTO (já osobně bych si vzala úplně jiné práce. Pro jeden z portrétů obzvláště truchlím, páč jsem se moc těšila až ho dostanu zpátky. Co už, to už. Z chyb se člověk učí, ale ty roční práce my už nikdo nikdy nedá zpátky.)

06.11.2013 - Další černobílé zátiší

1. května 2014 v 21:32 | Skitty2 |  Tempera
Ani nevím jestli je tohleto již hotová verze, vlastně mi tohle zátiší úplně vypadlo z paměti. Ničím nezaujme, ničím IMHO ani neurazí. Bylo to malováno někdy k začátku roku, tuším. Snad druhé zátiší ve druháku vůbec. Ale pro archivaci je opět důležité. :)