Recenze: Pébéo - High Viscosity Studio Acrylic

22. června 2014 v 20:15 | Skitty2 |  Recenze akrylů
Jelikož akryly jsou mým neoblíbenějším médiem a mám nakoupeno spoustu značek a typů, rozhodla jsem se, že své zkušenosti pošlu dál v podobě recenzích. Akryly využívám na malbu figurek, pláten, papírů, textilu, obuvi a pár dalších věcí, u kterých potřebuji, aby se mi po zaschnutí nerozmyly obyčejnou vodou; mohu tedy přidat i svůj osobní tip, pro co se konkrétní akryl hodí. Pokud máte jakékoliv otázky, určitě je směřujte do komentářů.
Recenzi si rozčleníme do tematických okruhů, které budou hodnoceni hvězdičkami (maximum je pět) a na úplném konci známkou a konečným shrnutím. Recenze je z mé strany subjektivní a nemusíte s ní vůbec souhlasit, v tomto případě bych opravdu ocenila, abyste mi zanechali Váš názor.Parametry této konrétní tuby:

Odstín: 13, Light azo yellow
Cena: cca 90 Kč
Množštví: 100 ml

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Oficiální text prodejce:

Jedná se o jednu z nejúspěšnějších řad barev Pébeo hojně používaných po celém světě a u nás.
Studio Acrylic jsou akrylové, vodou ředitelné barvy s matně saténovým vzhledem s výbornou přilnavostí k celé řadě povrchů, např. plátno, dřevo, kovy,… aj.

K dispozici je 61 odstínů v ekonomických a průhledných baleních.

Barvy: živé a intenzivní barvy s vysokým obsahem barviv a matně saténovým vzhledem.

Vhodné povrchy: plátno, dřevo, kov, omítka atd…

Schnutí: na dotek suché během 30 minut až 1 hodiny. Kompletně suché za 1-8 dní (v závislosti na množství nanesených barev).

Návod k použití:
Barvy mají vynikající přilnavost na předem odmaštěné materiály např. malířské plátno, dřevo, kovy, také cement, ... aj. Pokud byste malovali na stěnu, tak je nutné malovaný povrch předem očistit, odmastit a zajistit, aby nebyl vlhký. Zde hraje příprava povrchu hlavní roli, co se týče trvanlivosti Vaší práce. Použitím Pébeo Gesso (podklad pro malbu) docílíte nemastného, nepatrně hrubého a absorbujícího povrchu.
Chcete li se vyvarovat případného popraskání malby, malujte první vrstvu zředěnými barvami a až poté barvami nezředěnými.

ZDROJ (a více informací): http://www.pebeo.cz/

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Barva: Odstín se po zaschnutí lehce zbarví do tmavší barvy (pouze u světlých podkladů!). Barva ale i tak zůstává příjemnou a pěknou.

Obal: Příjemný do ruky, jednoduchá manipulace, pěkně graficky vyřešeno, upoutá, vše důležité obsaženo. Kloub u víčka se nejspíš častým otevíráním může zlomit, barva by ale neměla vytéct.

Krytí: Velice slabé, po zaschnutí ještě horší. Rozhodně se nemůže používat na tmavší podklady. Na první fotce je barva čerstvě nanešená, na druhé již zaschlá.

Hustota: Ani zdaleka se nevyrovná svému bratříčku ze sady Extra Fine a její hustota je spíše podprůměrná. Je tekutá a naředěná (není to paradox vůči názvu?); to ale může být i výhodou, protože nemusíte při malbě v podstatě používat vodu.

Cena: Velice příznivá cena, která určitě potěší. Poměr/kvalita je skoro bezkonkurenční.

Shrnutí: Já tyto akryly používám velice ráda. Manipulace s nimi je skvělá, pokud nepotřebuji malovat na tmavý podklad. Studio Acrylics také využívám na ředění mistrovských akrylů, abych je nemusela znehodnocovat vodou. Zkrátka a jednoduše, tyto akryly neuspokojí profesionály, ale nadchne všechny ostatní. Já jim dávám zelenou a doporučuju.

Známka: 2 (16,5/25)
 


Komentáře

1 Marillee Marillee | E-mail | Web | 22. června 2014 v 21:30 | Reagovat

Já mám doma podobnou konzistenci (teď nenajdu, kde to je). Koupila jsem ji v Hornbachu, stejně jak říkáš ty moc nekryje, po zaschnutí ještě míň, ale nemusím vůbec ředit vodou, což se někdy hodí :)

2 guilloche guilloche | Web | 6. října 2016 v 4:29 | Reagovat

sjednocená půjčka éra kalkulačka :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama