Liquitex: Basics Acrylic

1. srpna 2014 v 15:39 | Skitty2 |  Recenze akrylů
A máme tu další recenzi. :)
Článek si opět rozčleníme do tematických okruhů, které budou hodnoceni hvězdičkami (maximum je pět) a na úplném konci známkou a konečným shrnutím. Recenze je z mé strany subjektivní a nemusíte s ní vůbec souhlasit, v tomto případě bych opravdu ocenila, abyste mi zanechali Váš názor.Parametry této konrétní tuby:

Odstín: (1058)410, Primary yellow
Cena: cca 360 Kč za sadu 12 akrylů; na jednu tubu to pak vychází přibližně na 30 Kč
Množštví: 22 ml

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Text o produktu (Zlatá Loď):

Studijní akrylové barvy Basics firmy Liquitex poskytují slušnou kvalitu za dobrou cenu.
Mají hustší konzistenci, která dobře zachovává stopy štětce. Zasychají do sametově matného povrchu.
Sady v kartonových krabicích obsahují tuby o objemu 22 ml a jsou ideální pro ty, kdo s akrylovou malbou teprve začínají.

ZDROJ (a více informací, včetně možnosti objednání): www.zlatalod.cz

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Barva: se z nějakého důvodu lehce barví do zeleného podtónu; po zaschnutí se odstín nijak výrazně nemění, ale trochu tmavne a začne se velmi lesknout.

Obal: Základní informace zde napsané jsou, ale například číslo odstínu jsem nemohla hned najít, a to se běžně udává na jasně viditelné místo. Víčko taky není nijak zvlášť vyřešené proti zatvrdlé barvě. Tuba na mě zas působí dojmem, že nebude tak těžké jí bez větší námahy poškodit, protože má velice měkký obal. Cekový design tohoto obalu na mě působí trochu lacině.

Krytí: Když jsem v recenzi Pébéo - High Viscosity Studio Acrylic dala za krytí jednu hvězdičku, bylo by opravdu nespravedlivé jí dát i Basics. Musela jsem dát několik vrstev, abyste vůbec mohli něco vidět; i přes všechny vrstvy je barva nevyrázná s odpudivým zeleným tónem.


Hustota: Velice mizerná. Akryl je hodně naředěný, čehož si můžete všimnout hned u fotky v kolonce "Barvy". Mohlo by to být ale horší, alespoň stále připomíná akryl a ne akvarel.

Cena: Za tu kvalitu přemrštěná. Jedná se však o finančně dostupnou sadu.

Shrnutí: Já byla z těchto akrylů velmi zklamaná. Možná, že najdou alespoň nějaký obdiv ze řad naprostých začátečníků, kteří si chtějí akryly jenom odzkoušet a jejich finance nejsou tak vysoké. Přesto je tato sada předražená co se týče poměru kvality a ceny. Palec dolů, tohle vážně jenom na odzkoušení. Když jsem je přinesla do školy na výtvarnou přípravu, profesor mi raději půjčil své vlastní s tím, že s tímhle opravdu malovat nemohu.

Známka: 4 (8/25)
 


Komentáře

1 Lillian Bann Lillian Bann | Web | 12. září 2014 v 12:53 | Reagovat

Mrkla jsem se na značení základní žluté těchto barev, hele, píšou, že je polokrycí (na obalu), tenhle odstín není krycí, takže se vlastně chová správně. Že jde do zelena, to podle mě dělá tmavý poklad právě v kombinaci s transparentností (nevím, nejsem odborník).. Já tyhle používám taky, je fakt, že akrylem moc nemaluju a nezkoušela jsem zatím nic mistrovského, šetřím si na všechno postupně, ale jsem v rámci možností spokojená (můžeš ke mně mrknout, poslední akryl Pramen Jizery je jimi malovaný - konečně jsi už u mě vlastně už byla, u Copiců :)).. zatím je vyhazovat nebudu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama