Září 2014

Micro cvrčci v Praze

28. září 2014 v 15:07 | Skitty2 |  Recenze: ostatní
Jelikož jsem si pořídila mládě chameleona, nastala samozřejmě otázka kde kupovat micro cvrčky, které jsou většinou pouze na objednávku. Protože jsem tedy pár zverimexů zkusila, rozhodla jsem se v podstatě "zrecenzovat" jejich cvrčky.
Budu vděčná, když přihodíte svojí zkušenost, klidně i na střední a dospělé kusy. :)

Pet Center, OC Atrium Flora (Vinohradská 2828/151, Praha 3), http://www.petcenter.cz
V pár diskuzích se dočtete, že spousta lidí zde dříve nakupovala micro, nebo malé cvrčky; bohužel v této době si nechávají již dovážet pouze střední a dospělé. Krabička dospělých stojí 50,- Kč, ale raději bych stejně pohledala jinde, protože za tu cenu dostanete jen pár chciplých cvrčků. (Nejlepší by bylo tam nekupovat vůbec nic, ale to je již na jinou diskuzi.)

SUPER ZOO, Štěrboholy (Ústřední ulice 391/2D, Praha 10), www.superzoo.cz/
Micro cvrčci jsou obvykle na objednávku, ale občas je i dovážejí. Krabička stojí 49,- Kč a za tu cenu dostanete pár dehydratovaných chuděrek, které vám stejně do pár dnů chcípnou.

MIGA, Malešice (Počernická 633/93, Praha 10), http://www.miga.cz
Kdyz opominu to, v jakém zuboženém stavu se nachází zdejší zvířata, micro cvrčci se zde prodávají za 35,- Kč a jsou na objednávku. Moje objednávka však vůbec nebyla uskutečněna, jelikož mi bylo řečeno, že na ní bylo zapomenuto. Obrázek si udělejte sami.

Akvaristika Zoo-Potřeby, Strašnice (Gutova 70/20, Praha 10), http://www.nelso.cz/cz/place/335036/
Tady vám ani tolik nepodám recenzi, jako spíš, že se pokusím ušetřit váš čas, případně kredit, kdybyste tam volali. Ve spoustě starých diskuzí je tento zverimex velmi doporučován co se týče micro cvrčků, avšak v momentální době tam už nenakoupíte ani dospělé a stav ostatních zvířat je taky hrozivý.

CARASSIUS, Dejvice (Dejvická 31, Praha 6), http://www.carassius.cz
Za mě rozhodně momentálně nejlepší volba. Krabička mikcro cvrčků zde stojí 45,- Kč a cena je, na "zverimexké" poměry, absolutně odpovídajicí. Dostanete plnou krabičku cvrčků, kteří vám vydrží a hlavně půlka obsahu nejsou již zdechlinky.

Zvěrokruh, Centrum Europark (Nákupní 389/3, Praha 10), http://www.zverokruh-shop.cz
Rozhodně nejdražší možnost - krabička zde stojí 64,- Kč, ale mají pravidelný dodávky (každý čtvrtek). Od prodavačky mi bylo řečeno, že dovážejí i micro, ale na internetových stránkách mají uvedeny pouze malé. Cena mě odradila, takže jsem nekupovala, ale je možné, že mají kvalitního dodavatele a tím pádem i kvalitní cvrčky. Rozhodně někdy zkusím koupit a tím pádem ještě dodám i svůj osobní názor.



A jaký zkušenosti máte Vy? :)

Klíčová slova: Praha mikrocvrček mikrocvrčci mikro cvrček microcvrček microcvrčci Praze

Plyšová Dibbie

10. září 2014 v 16:50 | Skitty2 |  Plyšáci
Myslím, že tohle byl můj druhý plyšák vůbec, proto si myslím, že by tu rozhodně neměl chybět. (Už vám lezu na nervy s tím jak sem házím své staré věci? Nemějte mi to za zlé, chci mít své práce pohromadě. :) )

(Datum vzniku: 2.5.2010)

Jinak jsem u tuho aktivně strávila přesně 11 hodin.
Tutoriál: (bez kterého by nemohl tento plyšák existovat) http://princesspyro00.deviantart.com/art/Plushie-Cat-Tutorial-138733653 - pokud máte k šití plyšáků nějaký vztah, určitě se na tento tutoriál podívejte, je opravdu hodně dobrý!
Srdíčko mi udělala mamka... z donucení. Tak jsem ho použila k Dibbie jako kontras :D
Jinak, Dibbie je můj fakemon a fursona; pokud nevíte co to znamená tak... prosím google, nechce se mi to vysvětlovat po padesátý. :))

Škola napomáhá kreativitě

3. září 2014 v 16:04 | Skitty2 |  Gelové pero
A proto bychom jí rozhodně neměli nijak zavrhovat!

(Datum vzniku: leden(?) 2014)

Jestli vám tato nepřehledná skica něco říká, tak gratuluji - pravděpodobně jste v ní rozeznali jedno mé starší akrylové dílko, které se dokonce ukázalo i na titulce a sklidilo docela ohlas (za což moc děkuji!).
Pokud je však pro vás skica úplně slepá a nic v ní nevidíte, doporučuji zavítat na můj starší článek, kde je převedena do "líbivější" podoby. Klikněte na obrázek:


Ještě nikdy jsem vám neukázala převod z jednoduché (nebo naopak úplně zamotané?) skici do finální podoby a cítila jsem tedy jakousi potřebu to napravit. A co ten nadpis? Inu, to je jednoduché. Většina mých volnoaktivních prací pochází původně ze školy, protože se zkrátka nudím na hodinách angličtiny, matiky, občanky, ekonomie, ekologie, češtiny a... je vůbec nutné to všechno vyjmenovávat? Myslím, že je naprosto patrné, že škola mi paradoxně dává největší prostor ke kreativitě v předmětech, které by to zdánlivě dělat opravdu neměly. Když se člověk nudí, rád si čmárá někam do sešitu a jelikož má úplně volnou hlavu, má i největší přísun nápadu a toho já velice často zneužívám.
Mám ještě spoustu ofocených obrázků, které jen čekají na to až budou převedeny. Snad se k tomu co nejdříve dostanu. :)