Ode mě k čtenářům

Jak úspěšně zvládnout autoškolu

25. listopadu 2014 v 17:16 | Skitty2
Co si budeme povídat, autoškola není zas tak těžká věc, ale spousta lidí může mít strach ze závěrečných testů a jízd; tak jako jsem měla i já.
Jelikož já jí mám už nějaký ten pátek za sebou (od tohoto článku je to víc jak půl roku), tak jsem se rozhodla sepsat nějaké rady jak autoškolu zvládnout pokud možno co nejlépe a co s nejmenšími nervy - prostě abyste byli naprosto připravení. :)

Testy jsou samozřejmě ta lehčí část, tak začneme nejdříve s těmi.
 • Pokud máte v odpovědi na otázky tyto výrazy:
  Podle zvláštního předpisu
  Předepsaná
  Obecní úřad s rozšířenou působností
  … Jedná se vždy o správné odpovědi (s výjimkou jsem se nesetkala, ale samozřejmě se tím slepě neřiďte.)
 • Pokud máte v otázce větu "jiná než předepsaná", odpověď bude vždy záporná (nesmíte například nikdy používat jiná než předepsaná světelná zařízení)
 • Jestliže se v odpovědích ocitne možnost: a) omezit; b) ohrozit; c) něco úplné jiného, vždy bude správná odpověď pouze ohrozit. (Pozor! Pokud bude například v možnosti c) ohrozit i omezit, toto pravidlo již neplatí.)
 • Skoro nikdy není správně odpověď, ve které máte slovo "pouze" (Výjimka: Strážník obecní policie je oprávněn zastavovat vozidla pouze ve stejnokroji obecní policie)
 • Pokud máte otázku ve smyslu, kdy máte něco nahlásit, nebo udělat, vyberte vždy ten nejkratší časový úsek.
 • Pamatujte, že pěší zóna = obytná zóna. Minimálně v odpovědích. :))
 • Důkladně si hlídejte v otázkách "snížená a nesnížená viditelnost" - to konečnou odpověď naprosto mění.
 • Jestli vás čas netlačí, projeďte si všechny otázky a vyscreenujte si odpovědi (Print Screen + Malování, nebo za pomocí speciálního programu), u kterých si nejste 100% jistí. Při učení se pak věnujte jenom těmto otázkám a ušetřete si čas. Většina otázek se stejně jen opakuje. (Osobně doporučuji na projetí otázek http://etesty.mdcr.cz/Default.aspx - nedávejte si však soubor všech otázek, naskočili by vám do toho otázky jak pro skupinu A, tak B, C i D. Dále pak taky velmi doporučuji program Autoškola testy od Vogel, kde najdete o trochu více otázek, které budete potřebovat. Je to však placený software.)
 • Pozor u ostrého testu na to, když se budete vracet k již vyplněným otázkám. Nervy vám budou pracovat tak i tak a může se klidně stát, že si dobré věci opravíte na špatné. Zbytečně je tedy neopravujte, pokud jste si při jejich zaškrtnutí byli jistí.
 • Opravdu doporučuju se na testy nadrtit, abyste šli s naprosto čistým svědomím, že je umíte.

To je vše. Pokud se budete tohoto držet, test zvládnete levou zadní. Ale co jízdy?
 • Tvařte se optimisticky a sebevědomě! To především. Nedávejte na sobě znát nějaký stres, komisař by si na Vás mohl smlsnout. Nepřehánějte to ale hlavně s tím sebevědomím. Mělo by být na vás znát, že víte, co děláte, ale neměli byste působit jako frajírek, který "ví všechno" a automaticky očekává řidičák.

 • Zkuste s komisařem trochu mluvit, pokud to situace aspoň trochu dovolí. Zkrátka zkuste trochu prolomit tu chladnou atmosféru.

 • Neobhajujte se, pokud vám není naprosto křivděno! Kdyby vám komisař opravdu křivdil, váš instruktor se určitě zastane. Když uděláte nějakou chybu, přijměte jí a nenechte se ní hlavně vykolejit. Neztrácejte tu masku sebevědomého řidiče, malé chyby děláme každý.

 • Když vám chcípne auto, absolutně to nevadí. Není to považováno za chybu. Klidně se můžete optat i vašeho instruktora, určitě vám to potvrdí (při zkoušce mi taky chcíplo auto).

 • Koukejte se neustále a zřetelně do zrcátek! Z nějakého důvodu jsou na to komisaři dost často vysazení. Koukejte se při každým blinkru, koukejte se furt!

 • Je od vás očekávaná především bezpečná jízda. Je samozřejmé, že jízdu nebudete mít ještě tak čistou, občas vám bude auto řvát anebo cukat. Jste teprve na začátku a plynulou a čistou jízdu získáte až praxí. Dávejte proto především pozor na bezpečnost.

 • Zkuste se někdy podívat na vašeho instruktora, třeba pro vás bude mít nějakou radu.

 • Jeďte spíš pomalu, abyste měli kontrolu nad celou situací.

 • Před každým přechodem, na který nemáte čistý výhled, automaticky zpomalujte!

 • Nemusíte za každou cenu brzdit na oranžovou, obzvlášť určitě ne pokud máte za sebou nalípnuté jiné auto.

 • Je možné, že se vás na něco komisař během jízdy zeptá - počítejte s tím, aby vás jednoduchou otázkou naprosto nerozhodil.

A ten nejhlavnější bod na konec:
 • Vůbec nevadí, když nedáte jízdy na poprvé. Občas může být opravdu komisař idiot a vyčte vám úplně všechno. Nebo nemusíte mít svůj den vy. Je to v pořádku a svět se z toho nezboří. Zvládněte především testy a do jízd dejte všechno. Uvidíte jak to dopadne. :)
Ne se všema bodama musíte souhlasit, však každý komisař a každá zkouška je jedinečná. Pokud máte nějaké rady, přihoďte je do komentářů, třeba někomu pomůžete.

Prosím o pomoc člověka přes hlodavce

9. června 2013 v 17:00 | Skitty2
Protože já jsem na to moc krátká...
Není to tak dlouho co jsem vás už jednou prosila (a stále aktuálně prosím, ale není čas se do toho projektu vrhnout.. více v článku "FOTOGRAFOVÉ, POMOŽTE MI, PROSÍM!"), ale opět vás potřebuji. Jde o to, že zbožňuju chovné hlodavce a v pražské zoo jsem nedávno viděla ve výběhu tygra pobíhat nějaké zvláštní mláďátko. Netuším o co jde. Tělem mi to připomíná osmáka, ale hlavička tomu, dle mého, neodpovídá. Dokázal by jste to někdo z těchto špatných fotek rozeznat prosím?

Blogery od Valašského Meziříčí prosím o pomoc!

28. prosince 2012 v 16:29 | Skitty2
Tento článek jsem v plném znění převzala z blogu Liny. Originál najdete tedy ZDE.
Jsem z Prahy, takže nemůžu udělat nic více, než tento článek poskytnou dalším blogerům. Doufám ve šťastný konec!

HLEDÁ SE

Ztratil se roční černobílý pes border kolie, slyšící na jméno Drak. Pokud jste ho viděli, ozvěte se na číslo 724 523 651.
Je hodný, lidi nežere!
Pohybuje se v okolí Branek (Valašské Meziříčí).
PROSÍM VŠECHNY BLOGERY, KTEŘÍ SI PŘEČTOU TENTO ČLÁNEK- DEJTE SI HO NA BLOG. PROSÍM.
Pokud jste se již také ocitli v takovéto situaci, jistě víte jak se daný člověk cítí. Buďte solidární a pomozte alespoň takto. Nikdo se nebude zdráhat tomu, když tuto prosbu vyvěsíte i na zeď svého Facebooku. Všichni budou rádi.
DĚKUJI!

Co váš nejvíce na mém designu momentálně frustruje?

13. prosince 2012 v 17:46 | Skitty2
Už delší dobu koketuju s myšlenkou, že můj design na blogu je prostě již okoukaný a neatraktivní. Tedy, neříkám, že někdy atraktivní byl - přecejen, nejsem žádný grafik (ano, studuju grafický design, ale nesnáším grafiku... dává to logiku?) a proto bych chtěla přijít s něčím daleko lepším... vrcholním, co by vám vyrazilo dech, od čeho by vám oči vypadaly a rozkutálely se... ne, dobře, tohle fakt nehrozí. Jen chci změnu. Navíc na tomhle designu je hodně věcí co mě fakt frustruje (špatně nastavené pixely u menu; velké záhlaví). Teď tedy otázka na vás - co zrovna vás na tomhle designu štve, že by jste to nejraději vzali kladivem a rozmlátili? A jaké barvy by jste pro příští design uvítali? Alespoň přibližně - tmavé, světlé, pastelové..? Nejlépe samozřejmě konkrétně..
Co Vám na tomhle designu momentálně chybí? Co naprosto postrádáte? Prosím vás o rady, v tomhle moc neumím tlapat a potřebuji být tedy vedena za ruku. :)

Pa a MucQíÍk
~ SkITTYnQa
(Bonusová otázka: Neznáte nějaký fajn wypatlator s kterým bych mohla náležitě "trollit" své přátele?)

Fotografové, pomožte mi, prosím!

3. listopadu 2012 v 14:06 | Skitty2
Rozjela jsem znovu svůj už skoro dávno ztracený projekt. Nese jméno "100 zvířat" a spočívá v nakreslení stovky zvířat každého stanoveného druhu. Protože je to projekt už starší, získala jsem kdysi dávno souhlas od 8 úžasných českých fotografů, kteří mají krásné fotky zvířat. Nechci používat jako předlohy něco, co mi nikdo nepovolil... proto si souhlasy sama sbírám. Bohužel, jsem se ted dostala do fáze, že mi na nějaké druhy zvířat chybí vhodná předloha (jmenovitě třeba ovce, kterou nikdo z osmi fotografů nevyfotil). Obracím se tedy k Vám. Znáte nějaké fotografi, kteří se mimo jiné zabývají i fotkami různých zvířat? Nebo sami fotíte?
Prosím, dejte mi inspiraci! Pokud někoho znáte, dejte mi kontakt, já už si souhlas sama obstarám, pokud fotíte vy, určitě mi zanechte odkaz na vaší galerii (pokud rovněž souhlasíte s použitým).
U mého obrázku je zpátečný odkaz na vaší fotku SAMOZŘEJMOSTÍ! Můžu vám tedy dělat skromnou reklamu na stránkách kde vystupuji (blog, deviantart).
Děkuju za přečtení. Zatím pěkný den. :)

Samozřejmě. Nesmím chybět. (Ask.fm)

8. října 2012 v 16:04 | skitty2.deviantart.com
Ahoj!
Dneska bych sem měla dávat nějaké své novější práce do školy, ale to teď nerozebírejme. Hlavní tématiku proč píšu tento naprosto bezduchý článek je to, že bych Vás chtěla seznámit jaká jsem ovečka v davu a že to co má mé stádo, musím mít okamžitě i já. Jinými slovy, aby jste mě chápali; založila jsem si účet na ask.fm, protože je to myslím fajn alternativa, aby mohl se mnou čtenář komunikovat takhle otevřeně a být si jistý, že se mu dostane odpovědi. Komentáře zde na blogu totiž nemusí disponovat takovými možnostmi. To samozřejmě vůbec neznamená, že bych přestala odpovídat na vaše komentáře! Ale chápu, že někomu může být třeba i blbý se ptát pod článek, který nemá s jeho otázkou pramoc společného. Doufám, že jsem tedy tak nastínila další možnosti právě těm z vás.
Odkaz přikládám i do menu, aby byl furt k dispozici. Najdete mě tedy pod touto adresou http://ask.fm/skitty2. Podepisovat se nemusíte, pokud ale máte zájem, můžete se podepsat třeba formou odkazu na váš blog, protože obvykle navštěvuji komentujicího stránky (jestli není komentujicí ubohý spammer, co vystavuje všude reklamy).
To je odemně vše. Pěkné pondělí. :)

Hra, která vás nutí zkoušet a přemýšlet. Víceméně.

2. srpna 2012 v 20:48 | skitty2.deviantart.com
Dneska při hraní Sims 3 mě zaujala jedna věc; byly to otáčejicí brány, které jste museli otočit do jednoho směru, aby jste jimi následně mohli projít. A protože mě to zaujalo natolik, kombinace jsem si pečlivě naskicovala a v Malování poté nakreslila o něco lépe vypadajicí modely. Napsala jsem k tomu i stručně pravidla a vysvětlení. Trošku jsem to od Sims změnila a je to tedy opět spíše pro mou archivaci, ale jestli někdo chce vyzkoušet, tak mu samozřejmě nebráním. :)
Na začátku máte 6 obdelníčků v červené barvě. Vaším úkolem je všechny otočit směrem k nám a mít tedy pouze modré. K splnění máte 7 kartiček. Na kartičkách máte zakreslené modré obdelníky - to jsou ty, které otočíte. Pokud se vám budou překrývat (pouze modré! Na červené překrývání nemá vliv. ), ruší se již otočené obdelníky. I kdyby mezi nima byl jeden červený. (např.: při použití karty A se vám otočí první, třetí a pátý obdelník, při použití karty E, která vám překrývá již otočené obdelníky, se otáčejí nazpátek a vám zbyde pouze pátý obdelník.) Každou kartičku můžete použít pouze jednou. Všechny vyčerpat nemusíte. Pokud například použijete pouze 5 kartiček a vyjde vám kladný výsledek, je to v pořádku.
Jestli jste se rozhodli to tedy zkusit, tak doporučuju vzít časoměřič a odstartovat si to. Je to jednoduché, tak se to spíš počítá na čas. Při kontrole mi prosím zapište popořadě písmena karet do komentárů. Já vám nazpátek odepíšu jestli to máte dobře. Případně kdyby nebylo něco jasné, klidně se ptejte.

Skitty2 se snaží psát? Ne, to snad ne!

25. dubna 2012 v 15:35 | skitty2.deviantart.com
Nuže, narazila jsem na zajímavou literární soutěž. Téma je "vesmír - hlavní vypínač". Mohou se do ní přidělat i ilustrace a protože se mi zdál sen, že se musím přihlásti do nějaký soutěže, rozhodla jsem se, že ho splním. Uzávěrka je 15. května a to znamená, že každý den bych měla napsat tak necelý 4 stránky + jednu ilustraci k tomu. (To by pak mělo být dohromady tak 11 ilustrací, ael myslím, že bude stačit daleko méně.) Každopádně, má to být sci-fi příběh, ale v mém podání je to brutální sci-fi a nejsem si úplně jistá, jestli mi to budou tolerovat (když stihnu uzávěrku).. ale co.. aspoň si trochu zkusím "být spisovatelem". (spisovatelé ať odpustí, že jim hanebním jejich jméno!)
Pro zájemce tu mám kratičkou ochutnávku pod perexem.
Rovněž chci upozornit, že jsem ještě neudělala korekturu, proto je tam velmi gramatických chyb a nesrovnalostí. Jsem prostě prase a nechci se s tím momentálně zdržovat. :)

Pro pamětníky digimonů doporučuji příběh The Traitor, který se píše na blogu http://kittianne.blog.cz/ a autorka k tomu přidělává i své vlastní ilustrace. Pro pamětníky a milovníky digimonů rozhodně skvělá volba, doporučuju. :)

Veselé Vánoce

24. prosince 2011 v 16:38 | skitty2.deviantart.com
Přeji všem krásně strávené vánoční svátky plné pohody a klidu. Ať se vám umění líbí i nadále a někteří z Vás - ať se tomu i nadále věnují. Dejte si nějaké hezké přesevzetí a splňte ho, ať ze sebe máte příští rok radost. Buďte spokojení, mějte se rádi. Na nějaké deprese, smutek či nenáladu není místo!
A hlavně buďte na Ježucha hodní, jinak příští rok uvidíte pod stromečkem velkou **** :-)

Krásně strávené svátky vám přeje Skitty2.
 
 

Reklama