Recenze: ostatní

Micro cvrčci v Praze

28. září 2014 v 15:07 | Skitty2
Jelikož jsem si pořídila mládě chameleona, nastala samozřejmě otázka kde kupovat micro cvrčky, které jsou většinou pouze na objednávku. Protože jsem tedy pár zverimexů zkusila, rozhodla jsem se v podstatě "zrecenzovat" jejich cvrčky.
Budu vděčná, když přihodíte svojí zkušenost, klidně i na střední a dospělé kusy. :)

Pet Center, OC Atrium Flora (Vinohradská 2828/151, Praha 3), http://www.petcenter.cz
V pár diskuzích se dočtete, že spousta lidí zde dříve nakupovala micro, nebo malé cvrčky; bohužel v této době si nechávají již dovážet pouze střední a dospělé. Krabička dospělých stojí 50,- Kč, ale raději bych stejně pohledala jinde, protože za tu cenu dostanete jen pár chciplých cvrčků. (Nejlepší by bylo tam nekupovat vůbec nic, ale to je již na jinou diskuzi.)

SUPER ZOO, Štěrboholy (Ústřední ulice 391/2D, Praha 10), www.superzoo.cz/
Micro cvrčci jsou obvykle na objednávku, ale občas je i dovážejí. Krabička stojí 49,- Kč a za tu cenu dostanete pár dehydratovaných chuděrek, které vám stejně do pár dnů chcípnou.

MIGA, Malešice (Počernická 633/93, Praha 10), http://www.miga.cz
Kdyz opominu to, v jakém zuboženém stavu se nachází zdejší zvířata, micro cvrčci se zde prodávají za 35,- Kč a jsou na objednávku. Moje objednávka však vůbec nebyla uskutečněna, jelikož mi bylo řečeno, že na ní bylo zapomenuto. Obrázek si udělejte sami.

Akvaristika Zoo-Potřeby, Strašnice (Gutova 70/20, Praha 10), http://www.nelso.cz/cz/place/335036/
Tady vám ani tolik nepodám recenzi, jako spíš, že se pokusím ušetřit váš čas, případně kredit, kdybyste tam volali. Ve spoustě starých diskuzí je tento zverimex velmi doporučován co se týče micro cvrčků, avšak v momentální době tam už nenakoupíte ani dospělé a stav ostatních zvířat je taky hrozivý.

CARASSIUS, Dejvice (Dejvická 31, Praha 6), http://www.carassius.cz
Za mě rozhodně momentálně nejlepší volba. Krabička mikcro cvrčků zde stojí 45,- Kč a cena je, na "zverimexké" poměry, absolutně odpovídajicí. Dostanete plnou krabičku cvrčků, kteří vám vydrží a hlavně půlka obsahu nejsou již zdechlinky.

Zvěrokruh, Centrum Europark (Nákupní 389/3, Praha 10), http://www.zverokruh-shop.cz
Rozhodně nejdražší možnost - krabička zde stojí 64,- Kč, ale mají pravidelný dodávky (každý čtvrtek). Od prodavačky mi bylo řečeno, že dovážejí i micro, ale na internetových stránkách mají uvedeny pouze malé. Cena mě odradila, takže jsem nekupovala, ale je možné, že mají kvalitního dodavatele a tím pádem i kvalitní cvrčky. Rozhodně někdy zkusím koupit a tím pádem ještě dodám i svůj osobní názor.A jaký zkušenosti máte Vy? :)

Klíčová slova: Praha mikrocvrček mikrocvrčci mikro cvrček microcvrček microcvrčci Praze

Recenze: Rexona Maximum Protection (Sensitive Dry)

2. dubna 2014 v 20:25 | Skitty2
Obrázek odtuď

Vím, že tohle by se na mém blogu nemělo vůbec objevit, ale nemohla jsem si pomoct, protože když jsem z něčeho nadšená, mám potřebu to vyřvávat do světa. Kdysi jsem si totiž přečetla velmi pozitivní recenzi, díky které jsem si tenhle aniperspirant koupila a tak chci tato "moudra" předávat dál. :D
Na začátek bych si tedy dovolila prohodit pár kratičkých informací: jedná se o tuhý antiperspirant (tedy krémové složení) s velmi výraznou vůní (na kterou jsem slyšela hodně negativních názorů ve smyslu, že je opravdu silná, ale minimálně u Sensitive Dry se mi tato vůně velmi líbí a i od okolí jsem dostala "pochvalu"), za cenu cca 150 Kč v DM. Je určen i pro nadměrné pocení (pro které se do této chvíle doporučoval třeba Driclor, nebo rovnou injekce do podpaží) a má se jednat o nejúčinnější ochranu proti pocení od Rexony do této doby. Měl by se aplikovat večer před spaním (a vydržet i sprchování), ale dle oficiálních textů Rexony lze tak učinit i ráno. A teď když jsem vypsala tento výčet, je čas se na to podívat trochu zblízka a říct si jak to vlastně přesně je. I když asi tušíte už podle prvních vět, že já osobně jsem opravdu spokojená. :)
Od dětství jsem měla velký problém s nadměrným pocením v podpaží (ale nemyslím si, že by se jednalo o nějaký zdravotní problém, ani obézní nejsem a hygienu dost strikně dodržuju - těžko říct jak je to možné... :) ) a byla z toho dost zoufalá. Na jaře jsem musela nosit výhradně tílka a v zimě vždy měla strach z toho jak moc si propotím mikinu a bundu a jak často se to furt bude muset prát. Je fakt, že v létě jsem si vždy libovala, protože jsem díky pocení přežívala léto snad nejlépe ze všech, navíc tílko a ruce jemně od sebe to zkrátka vyřešily. Ale v zimě to byl opruz. Zkusila jsem snad úplně všechny "zaručené" antiperspiranty, i pro sport, a nepomohly. A pak se dostala k té recenzi a rozhodla se zkusit tenhle maličký zázrak. A já se vážně nepotím! Když sportuji, zpotím se i s Rexonou, ale není cítit žádný pach, naopak stále příjemná vůně krému. Já však nanáším vždy výhradně ráno, takže možná bych ani při sportu "neuronila" jedinou kapku potu, kdybych jí použila večer.
V recenzích se nejvíce snad kritizuje cena, ale vůbec se nebere v potaz to, že právě zmiňovaný Driclor stojí okolo dvou stovek za 20ml, Rexona má 45ml. Navíc se Driclor dá koupit pouze v lékarně. Takže za mě cena supr, když to funguje, nemám problém si připlatit. :)
Další bod je vůně - ještě nikdy se mi nestalo, že by mi vůně antiperspirantu vydržela více jak dvě hodiny. Rexona pěkně voní v podstatě po celý den. A jak jsem již zmiňovala, vůně mi přijde opravdu pěkná, ne úplně sladká, ale jemně mýdlová. (nevím jak je to u jiných Maximum Protection, já mám Sensitive Dry). Také mě těší, že jí nemusím aplikovat večer, protože vůně je opravdu výrazná a krému chvilku trvá než se vstřebá. Nemám představu, že bych šla takhle spát. Jako velký problém ale vidím to, že pokud je takhle účinná, co v ní musí bejt za chemii? Jaké alergie může přinášet? Mě ležela asi měsíc doma, než jsem se odvážila jí zkusit. Jsem v pořádku, ale určitě bych doporučovala si udělat test na alergii, úplně tomu nevěřím.
Jako další problém bych uvedla to, že díky krémovému složení a bílé barvy může dělat fleky na tmavém oblečení, pokud se nestihne vstřebat do podpaží. Lidé si v recenzích také hodně stěžují na rychlou spotřebu, to zatím nemůžu úplně potvrdit. Určitě není také vhodná jen tak do kabelky - má hodně netěsnicí víčko. Tak i tak, určitě si tuto Rexonu koupím znovu. :)
 
 

Reklama