Vysvětlivky

100 zvířat

2. února 2013 v 11:16 | Skitty2
Tenhle projekt vedu v patrnosti už velmi dlouho. Někdy od poloviny roku 2012. Odráží projekt na Deviantartu nesoucí název "100 pictures challenge" a v plném znění si ho můžete přečíst u mě v journalu ZDE. Jak je vidět, měla jsem dobrou vůli s ním začít, ale nedopadlo to. V hlavě se mi zrodil nápad na "100 animals", který jsem za pomocí své kamarádky sepsala a tvoří tedy seznam stovky různých druhů zvířat. Jde tedy o to nakreslit 100 zvířat. Ač na deviantartu lze najít tento samý projekt, seznam zvířat se v něm liší a jsou tam použita poměrně... nevhodná...? Já volila ty, které všichni znají a žádná těžká. Tento seznam mám momentálně v rukou jenom já a jedna blogerka Bleskobleskl. :) První zvíře nakreslené do tohoto projektu byl PES. 100 zvířat je společné dílo a potřebuji na to české a slovenské fotografy, kteří by mi "propůjčili" jejich fotky, abych je mohla překreslit. Článek o tomto můžete najít ZDE. (děkuji všem, kteří se mi ozvali!). Do této doby jsem získala souhlas od 20 úžasných fotografů!
Pro tento projekt jsem si zvolila jistá pravidla - že budu kreslit za pomocí tuše a vodovek na A2 papíry.
Stále jsem si na něj nenašla mnoho času, tak doufám, že se to brzy změní a jednou ho opravdu dokončím.

Copic

19. srpna 2012 v 19:54 | skitty2.deviantart.com
Marker, Sketch, Ciao, Wide a mnoho dalšího co spadá pod systém Copic. Značka se sama nazývá jako "Kompletní program pro design a ilustraci". Pokud vynechám ostatní příslušenství a přejdu rovnou k samotným popisovačům, zjednodušeně by se daly popsat jako fixy schopné stínování. Milovníci se proti takovému označení bouří, ale myslím, že pro představu to stačí. Jsou na lihové bázi, rychleschnoucí a vodě odolné, rovněž sčítají obrovskou barevnou škálu, která je velmi sytá. Systém Copic nabízí obrovskou kvalitu a dlouhodobou životnost.
Jak jsem vyjmenovala na začátku: copicy mají čtyry odvětví, čímž nejdražší jsou Markery a Sketch (134,- Kč). Nepočítaje Wide (179,- Kč), které se cenově drží stále nejvýšše, ale nenachází takové slávy, jako jeho ostatní bratři. Využívá začlěnění spíše k umělcům, který už mají ukončenou svou sadu a dokupují ostatní produkty Copic. Jak tedy z toho vyplývá, nejlevnější odvětví je zcela určitě Ciao, přičemž cena za jednu "fixku" se drží okolo ceny 86,- Kč (např. prodejce Zlatáloď). Na oficiálních STRÁNKÁCH jsou Ciao popisovány jako "levnější řada markerů, kterou si oblíbili především kreslíři komixů a mangy". Rozdíl mezi těmito základními třemi typy popisovačů vysvětluji v článku, který naleznete ZDE.
Po spotřebování barvy se může dokoupit Various Ink, který nabízí náhradní inkoust, jenž se může i mezi sebou míchat (pro tento účel můžete koupit prázdné lahvičky a popisovače). Lze jej použít i samostatně (pro perokresbu, malbu, kaligrafii). Jednou lahvičkou, v ceně 198,- Kč, doplníte Marker/Sketch 8x, Ciao 12x, Wide 5x.

Zdroj:

Pixel-art

7. května 2012 v 13:37 | skitty2.deviantart.com
Pixel-art není žádný grafický program, jak by se asi předpokládalo, vzhledem k řazení mých rubrik, ale je to druh počítačové grafiky tvořené po jednotlivých pixelech (počítačových bodech). Protože je to dost rozšířený a oblíbený styl, dostal svou vlastní rubriku, nezávisle na grafickém programu. Pixel-arty dělám v MS PAINT (MALOVÁNÍ), ale jdou v podstatě všude, kde se dá hodně přiblížit na viditelnost pixelů. Obrázky jsou často velmi malé, ale za to velmi osobité. Autor musí každý pixel nabarvit zvlášť a i přesto, že z toho vznikají malé díla, vyžaduje to mnoho času. Pixel-arty se také velmi příjemně převádějí do animace, což je mimo jiné vidět i na mých dílách, které dostaly trochu života a "pohybu" :)
Při zvětšování jsou vidět jednotlivé kostičky.

Idroo

7. května 2012 v 12:07 | skitty2.deviantart.com
Idroo je program, který se sdílí mezi více lidmi po Skypu. Můžete si zakreslit se svými přáteli, ale i sami. ;) Má OFICIÁLNÍ STRÁNKY, odkuď se dá pohodlně stáhnout. Je jednoduchý, milý a sám vyrovnává nakreslenou linku, takže z toho může vzejít leccos pěkného s "čistým" obrysem. Někdy mívá problém s konfigurací tabletu - nereaguje okamžitě. Rovněž se v něm špatně vybarvuje, ale na linearty je opravdu přeborník :)
Tip: Nemá gumu, vše se maže přes klávesu Delete
EDIT k datumu 23.6.2014: Idroo již funguje jen přes internet. Oficiálně se již stáhnout nedá a pokud se vám podaří najít starší verzi, rozhodně nebudete moct svou kresbu sdílet s někým dalším přes Skype.

 
 

Reklama